czwartek, 21 marca 2013

Czas w miejscu nie stoi!

Witajcie,

W końcu napisałem ostatni egzamin, poszedł całkiem nieźle więc miejmy nadzieję, że wszystko będzie w porządku. W końcu mam zamiar znaleźć o wiele więcej czasu na bloga, który niestety jest zaniedbywany. Obecnie pracuje nad ( w kolejności )-Angielski
- Francuski
-Łacina


Pewnie wielu z Was zaskoczy obecność łaciny, ale prawda jest taka, że na studiach filologicznych jest ona narzucona i niestety musimy się jej uczyć. Co ciekawe jednak w związku z nią to fakt, że na dobrą sprawę widzimy jak wiele z dzisiejszych słów języków romańskich, polskim, angielskich wywodzi się z łaciny. Niby wszyscy zainteresowani językami to wiemy, ale nie przypuszczałem, że skala jest aż tak duża.

W kwietniu na łamach bloga pojawią się prawdopodobnie 2-3 dłuższe artykuły na jakieś (miejmy nadzieję!) ciekawe tematy, ale nie chce na razie nic zdradzać. W wakacje staram się wyjechać do UK podszkolić język i zarobić oczywiście ;) Natomiast jeżeli się nie uda to będę zmuszony odbyć praktyki w biurze tłumaczeń co oczywiście jest szansą na nauczenie się ciekawych rzeczy, ale z drugiej strony wyjazd na Wyspy zawsze wydawał mi się ciekawszy, szczególnie, że jestem zakochany w języku angielskim, brytyjskiej kulturze i chciałbym ją poznać "żywą", bez kolorowania.


Obecnie pracuje także zdalnie jako copywriter więc jakieś doświadczenie zawodowe zdobywam, chciałbym kiedyś pracować na jakiejś uczelni czy to jako tłumacz-copywriter, lubię to wszystko a dodatkowo pieniążki nie są złe a wykładowca akademicki nie spędza 8h dziennie w pracy 5 razy w tyg a mi taka luźna praca odpowiada, nie potrafiłbym skupić się 8h dziennie na robieniu tego samego na etacie. Co innego jako freelancer, zawsze zarabiam dla siebie coraz więcej co także jest jakąś motywacją. Po prostu chciałbym coś w życiu osiągnąć aby kiedyś zarówno żona i dzieci moje były dumne ze mnie, że w np. w podstawówce powiedzą "a Pani się nie kłóci, mój tatuś jest tłumaczem przysięgłym i dobrze mi  to zadanie napisał",  żarcik taki na koniec ;)

Co do możliwości pracy z konkretnym językiem to także jest tego mnóstwo i chciałbym kiedyś o tym napisać, ale to jeszcze nie teraz, dajcie mi odpocząć w końcu! :)

3 komentarze:

 1. Mógłbyś powiedzieć jak znalazłeś pracę jako copywriter? Od pół roku szukam podobnego fachu, zważywszy, że studiuję język angielski i nie mam za bardzo czasu właśnie na takie siedzenie po 8 godzin, a nie ukrywam, że dla mnie każdy grosz się liczy, a i doświadczenie do CV :)

  Pozdrawiam!
  Asior

  OdpowiedzUsuń
 2. Początkowo ogłaszałem się na "forum pio" i dam znalazłem pierwszych klientów, dalej już poszło :) Ogłoszenia są na oferii także, na getak.pl. Jest tego sporo, przeważnie są to zlecenia pojedyncze, ale trafiają się firmy, które szukają na stałe osób, trzeba pytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uczyłam się trzech języków , które wymieniłeś w liceum. Mnie akurat obecność łaciny nie zaskakuje bo wiem, że na studiach językowych to wszechobecny język.

  OdpowiedzUsuń