wtorek, 25 lutego 2014

Angielski Phrasal Verbs 2 [EDGARD] - Recenzja

Witajcie, chciałbym dzisiaj zrecenzować niedrogą książeczkę Edgarda wydaną w dvd-boxie razem z płytą DVD na której znajdziemy nagrania. Zainteresowani tym czy warto kupić? Zapraszam do recenzji!

         Edgard to jedno z najpopularniejszych wydawnictw w Polsce, które oferuje materiały do nauki ogromnej ilości języków, w niedrogich cenach. Znajdziemy materiały do nauki angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego itp. itd.  Dzisiaj na tapetę postanowiłem wziąć książeczkę z płytą do nauki Phrasal Verbs [Czasowników frazowych], którą w 2007r wydał Edgard. Nie należy patrzeć na rok wydania, ponieważ zawartość zestawu to książeczka z phrasalami oraz przykładami, dvd-box oraz płytka cd z nagranymi słówkami, dialogami oraz króciutkimi ćwiczeniami. Całość kosztuje oficjalnie 19,99, ale możemy znaleźć tańsze księgarnie i  kupić np. za 15zł. Ja dostałem za darmo z racji zrobienia większych zakupów w tamtym roku w czerwcu i tak na dobrą sprawę dopiero teraz się nią zająłem.
          Zakładając, że kupujemy zestaw za 19,99 zł to za jednego phrasal verbsa "zapłacimy" 10gr, co jest śmiesznie niską ceną, szczególnie, że mamy tutaj dialogi oraz nagrania, naprawdę cena nie jest wysoka.
          Niestety sama zawartość nie powala szczególnie, że podobno phrasal verbs miały być na poziomie B1 - C1, ale czy ktoś na poziomie B1 nie rozumie co znaczy "come up to sb" albo "give something away"? Nie mówię oczywiście, że uważam dobrane czasowniki frazowe za nieodpowiednie, wręcz przeciwnie, większość jest naprawdę pożyteczne i podnoszą one płynność naszej wypowiedzi. Problem jest wtedy gdy posiadamy "Angielski Phrasal Verbs w testach" także tego wydawnictwa, wtedy wiele czasowników razem z przykładami się potwarzą co jest lekko irytujące, chociaż przykłady mogli zmienić. To jest dla mnie takie pójście na łatwiznę trochę, w końcu czy zmyślenie jakiegoś zdania zajmuje tyle czasu komuś piszącemu książki? Nie sądzę.
            Podsumowując nie da się ukryć, że osobom początkującym bardzo polecam tą pozycję, szczególnie jak możemy nabyć ją taniej, ponieważ jednak zamiast płacić 20zł za 200 phrasal verbs możemy kupić za parę zł książkę z większą ilością czasowników a dodatkowo ogromną ilością ćwiczeń, których tutaj po prostu brak. Do doszlifowania słownictwa na maturę jak znalazł, ale jak ktoś oczekuje czegoś więcej niżeli dvd-boxa, płytki cd i cieniutkiej na 31 stron małej książeczki to radzę trzymać się od tej pozycji z daleka.

Ocena 7/10

3 komentarze:

 1. No tak.. Phrasal verbs ciężki temat :) Na pewno można coś wyciągnąć z tego typu pozycji, ale tak jak mówisz - to opcja dla początkujących. Sama miałam książkę z tej serii, a dokładniej Konwersacje dla zaawansowanych. Myślę, że też dałabym jej 7/10 :-)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie!

  http://hone-your-english.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Na wakacjach chcę się podszkolić z frejzali i nawet zastanawiałam się nad dokłądnie tą książką ale stwierdziałm że narazie sama będę się uczyć http://kinguskablog.blogspot.com/2014/07/phrasal-verbs-na-wakacje.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Również potwierdzam, że jest to bardzo fajny audio kurs. Swojego czasu kupiłam sporo książek Edgarda, ale jednak nauka języka w samotności nigdy nie była dla mnie efektywna. W końcu zrobiłam szkolenia językowe w Wyższej Szkole Bankowej i to w połączeniu z systematycznością w domu dało w końcu oczekiwane efekty :) Dziś w pracy posługuję się w 100% tylko j. angielskim.

  OdpowiedzUsuń