piątek, 6 września 2013

Problemy z czasownikami francuskimi? Nigdy więcej!


Wiele osób ma ogromne problemy z czasownikami francuskimi, ponieważ odmiana wielu z nich potrafi sprawić trudności a dodatkowo jeszcze a "trudno-piękna" wymowa, która potrafi zmylić. Czas teraźniejszy, przeszły, przyszły to wszystko potrafi namieszać w głowie, szczególnie na początkowych poziomach, później jest łatwiej z wiadomych względów. Jak jednak na początkowych poziomach radzić sobie w szkole czy w internecie?


Cóż, tutaj poleciłbym bardzo taką książeczkę "Nowe wzory odmian czasowników" wydawnictwa Langenscheidt. Z wydawnictwem tym wcześniej nie miałem żadnego kontaktu, aczkolwiek nie tak dawno nabyłem tą książeczkę w cenie 10zł i mowie tutaj o cenie w księgarni a nie używanej na allegro. We wspomnianej książce znajdziemy tylko i wyłącznie odmiany najpopularniejszych czasowników we wszystkich czasach i osobach. Osobom na poziomach B2 i wzwyż nie polecam, ponieważ tą wiedzę powinny te osoby już mieć, natomiast jeżeli jesteśmy na początku przygody z językiem i chcielibyśmy mieć wszystko pod ręką to zdecydowanie polecam, 10zł to nie dużo a może naprawdę pomóc.


Wybaczcie brak aktywności, ale kampania wrześniowa, 2/3 przedmiotów poprawione już, egzaminy zaliczone w czerwcu. Czasami mam wrażenie, że przed studia językowe nie mam czasu na naukę języka (paradoks?)  tylko męczę się z łaciną, literaturami, historiami i innymi pierdołami. Owszem, lubię historię a historia USA czy WB jest naprawdę ciekawa no ale mam ochoty kuć wszystkiego jak leci.... Literaturę  też lubię, obecnie czytam Grę o tron (pierwszą część z 7) po angielsku i przyznam, że jest to wyzwanie, ponieważ autor świetnie w wielu sytuacjach pokazuje jak wyniosłym językiem jest angielski i jak pięknie potrafi on brzmieć, polecam wszystkim, chociaż sam nie rozumiem 100%, ale jakieś 70-80% to zamierzam przeczytać wszystkie 7 części po angielsku, książki zamawiam z Amazonu. Na temat czytania w języku obcym napiszę jeszcze kiedyś tekst, ale na razie pozostał mi jeden przedmiot do zaliczenia i może w końcu znajdę trochę wolnego czasu, bo obecnie praca i szkoła zjada mi go kompletnie....

3 komentarze:

 1. Dzięki za rekomendację tej książeczki.
  Na pewno ją zakupię, tym bardziej że wydatek niewielki.
  Rzeczywiście odmiana czasowników w j.francuskim to szczególnie
  dla początkujących, trudna sprawa. Wiem coś o tym, bo do nich należę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzeczywiście ta książka jest bardzo dobra, mi ogromnie pomogła w nauce francuskich czasowników :)

  OdpowiedzUsuń