sobota, 6 lipca 2013

Angielski Phrasal Verbs w testach - recenzja

       Po w miarę udanej sesji wakacyjnej postanowiłem pouczyć się czegoś, ale tak na spokojnie, czegoś co pozwoli mi lepiej zrozumieć angielski i doda odrobinę płynności moim wypowiedziom, czy to pisemnym czy ustnym. Szukałem czegoś niedrogiego a zarazem praktycznego. Będąc raz w Empiku zobaczyłem książkę Edgarda "Angielski Phrasal Verbs w testach". Zdecydowałem się przewertować ją i stwierdziłem, że jest sporo ciekawych phrasali no i do tego są testy do poćwiczenia, więc w sumie dlaczego nie pouczyć się właśnie ich?        Książka podzielona jest na Phrasale na poziomie A2 oraz B1/B2. Pomimo iż w języku angielskim jestem na C1(+) zauważyłem, że nie wszystkie znam i fajnie byłoby je sobie powtórzyć no i przede wszystkim nauczyć się trochę nowych. Jeżeli chodzi o mnie to po przerobieniu wszystkich czasowników frazowych (polskie określenie) i po wykonaniu ćwiczeń przyznam szczerze, że moje słownictwo uległo sporej poprawie, szczególnie, że wiele wyrażeń długich, które używałem do wyrażenia czegoś mogę zastąpić króciutkim Phrasalem, przez co mój język wygląda bardziej naturalnie.

Ogólnie rzecz ujmując książka napisana jest poprawnie i bez błędów merytorycznych, chociaż niektóre ćwiczenia nie podobały mi się, ale być może to tylko moja opinia. Jednakże największą wadą książki jest fakt,  że  jest ona dziwnie złożona. Książka rozpoczyna się od czasowników frazowych na poziomie A2, następnie mamy 20 testów, potem czasowniki B1/B2 i kolejne 30 testów. Niestety nawet jeżeli chcielibyśmy zrobić na początek A2 i te 20 testów to nam się to nie uda, ponieważ te 20 testów początkowych jak i 30 dalszych jest  z CAŁOŚCI. Mogli rozwiązać to na 2 sposoby, najpierw A2 i do tego ćwiczenia, potem B1/2 i do tamtego ćwiczenia, albo po prostu wszystkie na raz Phrasale a potem do nich te 50 testów. Taki układ mocno mnie irytuje.

Jednakże jeżeli przymkniemy oko na ten układ (posiadam wydanie 1 z 2011r, być może teraz coś się zmieniło) to książka jest naprawdę wartościowa i w cenie 22,90zł (sugerowana, można dostać taniej) możemy naprawdę poprawić swoje słownictwo i nadać naszym wypowiedziom sporo naturalności. Książkę oczywiście polecam wszystkim na poziomie B1/B2/C1, dla posiadaczy CPE może być za łatwa, natomiast dla osób na poziomie A1/A2 może wiele rzeczy wyglądać zbyt skomplikowane, scególnie jak jeden czasownik może iść np z Up/Off/Aside i oznacza całkiem coś innego.

ocena 8/10

+ cena
+ sporo ćwiceń
+ praktyczne phrasale

- dziwne ułożenie książki

4 komentarze:

 1. Phrasale generalnie sprawiają uczącym się języka wielką trudność - na zajęciach nie ćwiczy się ich wystarczająco dużo, każdy nauczyciel każe się uczyć innej listy, często podręczniki podają różne znaczenia tego samego czasownika. Być może skuszę się na poćwiczenie z Edgardem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tutaj tłumaczenia są w porządku - a przynajmniej nie natrafiłem na żaden błąd do tej pory :)

  Książka zgrabna i przyjemna w nauce, ćwiczenia mocno utrwalają wiedzę, jestem zadowolony z niej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka jest całkiem dobrym uzupełnieniem do nauki, chociaż ja wolałbym nawet jeszcze więcej ćwiczeń

  OdpowiedzUsuń
 4. Korepetycje online ,nauka przez internet!
  Witajcie,
  Podzielcie się swoimi efektywnymi sposobami na szybką i przyjemną naukę języka angielskiego:)
  Moje aktualne sposoby to:
  • powtarzanie gramatyki poprzez piosenki JJ English na YouTube
  • oglądanie raz w tygodniu krótkich filmów + quiz na Engvid
  • powtarzanie słówek grając w App JJ English
  • aktywność na fb grupie "English for Women"
  Miałem problemy z studiowaniem języka angielskiego, zawsze brakowało praktyki. I pewnego razu znalazłam Preply.
  http://preply.com/pl/
  Ogromny
  wybór, możliwość korepetycji z języka angielskiego online z
  nośnikami mowy"nativespeaker", online recenzie. Zajęcia są na Skypa, jest to bardzo
  wygodnie i korzystnie. W Preply bywają różne rabaty, można otrzymać
  lekcje nawet za darmo!
  Również ogromny i najszerszy wybór korepetycji dla dzieci i firm.
  Indywidualne podejście.
  Wykwalifikowani wykładowcy !
  nauka przez Skype jest bardzo efektywna !
  Rezultat nie zmusi czekać!
  Polecam bardzo !!!

  OdpowiedzUsuń